שיתוף פעולה נוצץ

חייבת להודות , יש לי בת מועדפת.

בממלכה הירוקה שלנו כמה קטגוריות ואני כמלכה וכיוזמת מעוניינת לספר לכם על הקטגוריה האהובה עלי ביותר והיא זו שהניעה את גלגלי הממלכה קדימה מרעיון למימוש.

כל הפריטים, המוצרים, העבודות, המתנות המוצגים על מדפי החנות בממלכה מקבלים את סמלי הנכונות הסביבתית שלהם.

הסמלים הירוקים הקטנים המצורפים לאינפורמציה של המוצר, מסבירים בזכות  אילו מדדים סביבתיים הוא זכה לייצוג מלכותי אצלינו, ומקרא של כל הסמלים מופיע בכל דף באתר ובמילון הממלכה הירוקה.

ובכן,  המדד שנקרא סחר הוגן ובאנגלית Fair Trade, הוא הוא הבת המועדפת עלי.

הרצון לעסוק בעיצוב ואמנות שיש להם  בדרך זו או אחרת השפעה או עמדה סביבתית וחברתית הוא הרצון שהניע את גלגלי הממלכה לתנועה. לכן בצד כל יתר המדדים האקולוגים שניתן למצוא באתר שוכן לו לבטח הסחר ההוגן.

הסחר ההוגן מאפשר ליצרנים להימלט ממעגל הסחר החופשי ונותן להם אפשרות למחייה הוגנת תוך שמירה על אורח חייהם. מסחר המתקיים מתוך כבוד גם ליצרן.

הסחר ההוגן מספק מקור פרנסה ויצירה לאוכלוסיות חלשות ומאותגרות ומניב שיתופי פעולה מקסימים ומרגשים ומצבים של הצלחה לכל המעורבים ובינהם גם הלקוח כמובן.

אני רוצה לשתף אתכם בשיתוף פעולה שכזה שאנו בממלכה הירוקה גאים בו מאד.

אהיליי הבד המרהיבים שתוכלו למצוא בחנות שלנו  מעוצבים פה בסטודיו שלנו על ידינו ועד לא מזמן גם כל שלביי הייצור התבצעו  כאן.

משגדל נפח ההזמנות נזקקנו לעוד ידיים עובדות וחיפשנו כמובן דרך לשלב את הצורך הזה עם  יתרון חברתי וסביבתי.

למרבה הפלא בדיוק באותו היום בו החלטנו על הכוונה לפנות ולחפש עזר כנגדנו   , בדיוק באותו היום הגיעו אל שעריי הממלכה שתי פיות עם ניצוץ בעיניים.

שתי הפיות הן ענת ודגנית. שתיהן מטפלות ותרפיסטיות העובדות ב"ניצוצות",מרכז תעסוקתי, המהווה מסגרת שיקומית הראשונית ברצף השיקום התעסוקתי, של "אופק תעשיות". ב"ניצוצות" ישנם כ 50 חברים בגילאים 18 – 75 המלווים ע"י צוות רב מיקצועי. החברים המגיעים למרכז, מתנסים בסוגי עבודה שונים: מוצרי סטודיו, מוצרי ליין וכן בסדנאות שונות לפיתוח מיומנויות תעסוקתיות.

ענת ודגנית, עובדות עם החברים ב"ניצוצות"ויוצרות עבורן הזדמנויות על ידי שתופי פעולה עם אמנים, מעצבים וגופים נוספים העושים שימוש ביכולת הרב תחומית של האנשים המגוונים במרכז.

בזכות העובדה שהן לא מסתפקות בפעיליות הריפוי בעיסוק הרגילות אלא מחפשות גיוון והשראה לחברים היקרים, הן מגיעות למחוזות חדשים ומספקות לחברים ולאמנים אפשרויות בלתי מוגבלות. כמעט.

בגישה זו הציעו לנו השתיים את שרותי הגזירה של חבריי הקהילה. אנחנו ממשיכות בליקוט הבדים, טיפול ,ניקוי וגיהוץ ומעבירות להם לגזירה מיוחדת. הגזירה שלנו דרשה הדרכה אותה סיפקו ענת ודגנית לחברים. הבדים חוזרים אלינו גזורים וממוינים ואנו ממשיכות משם. בהמשך אנו מתכננות לערב אותם בעוד משלביי העבודה.

ענת ודגנית מדגישות : קשרי קהילה, "חשיבה ירוקה" והמון אהבה מהווים קרקע פורייה למציאת הניצוצות האישיים של החברים בדרך לשיקום התעסוקתי.

ואנחנו בGREENQUEEN eco design  , זכינו שמוצר הדגל שלנו העונה כבר על כמה מדדים סביבתיים וחברתיים יקבל מימד נוסף.

היום האהילים שלנו מיוצרים בעזרתם של החברים במרכז התעסוקתי המוגן "ניצוצות" , מעודפי בד מקונפקציה , משאריות בד ממתפרות התאטרונים בארץ , מבגדים יוצאי דופן שאנו קונות ותורמות בכך לעמותת עזרה, ומבדים המגיעים אלינו למיחזור.

התוצאה היא מוצר חדש, מושקע ומלא באהבה של כלכך הרבה אנשים!

"סחר הוגן מזכיר לנו כי המוצרים לא נולדו על מדפי הסופרמרקטים ובחנויות אלא יוצרו על ידי בני אדם החיים על כדור הארץ ומשפיעים עליו. שיטת הסחר ההוגן שמה דגש על היצרנים, זכויותיהם, הסביבה ושמירה עלייה. חשוב שנזכור את אלה כאשר אנו מממשים את חלקנו במעגל הסחר. בידינו, הצרכנים, הכוח לתמוך בצורות סחר הוגנות לאדם ולסביבה" (מתוך האתר פעולה ירוקה – http://www.greenaction.org.il/fair.php) .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.